Karmistuvate kliimaregulatsioonide valguses muutuvad üha vajalikumaks ühistransport, kütusevabad ning tervislikud liikumisvahendid, nagu nt jalgrattad linnaliikluses ning 15-minutilised linnad - et eluks vajalik oleks linnaelanikele käeulatuses.
Linnakeskkonnas loodussõbralikule liikumisele aitavad kaasa ka rohealad - need pakuvad võimaluse luua rohekoridore, mida mööda on inimestel on võimalik mugavalt jala või rattaga liikuda, aidates lisaks kaasa kuumasaarte vähenemisele ja tervisliku elukeskkonna loomisele.
Kaubatranspordi puhul tuleks arendada viimase miili lahendusi, näiteks ühistranspordi, jalgrataste ja droonide kombinatsioonis.
Jõuliselt tuleb vähendada autode kasutamist, võimalikud meetmed on kasutuspõhine automaks, piirkondlikke ja erinevaid transpordiliike ühendavate sõlmpunktide loomine, mis võimaldavad üle minna ühelt liikumiselt teisele, transpordiliikide ülese ühtse sõiduplaani kasutusele võtmine.
Taristu ehitusel tuleks arvestada süsinikujalajäljega. Tuleb jätta ehitamata autostumist soodustavad ehitised. Tähtsal kohal on maantee- ja lennutranspordi asendamine raudteetranspordiga seal, kus võimalik ja elektrit kasutavad liikumisvahendid: autod, rongid, trammid; rohevesinikule ja taastuvkütustele üleminek meretranspordis ja raskeveokites; toetada kestliku lennukikütuse (SAF - sustainable aviation fuel) kasutuselevõttu.