${i18n('navigeeri')}

Riigikogul tuleb peagi otsustada, kas Eestist võiks tulevikus saada tuumariik või mitte. Otsuse peamiseks aluseks on tuumaenergia töörühma lõpparuanne „Tuumaenergia kasutuselevõtmise võimalused Eestis“  (TET raport). Kõnealuses raportis ja senises avalikus arutelus annab tooni arusaam nagu tuumaenergia oleks Eestile hädavajalik või aitaks lahendada keskkonnaküsimusi. Siin lehel saab tutvuda rea tuumaenergia ümber laialt levinud väärarusaamadega ning neid ümberlükkavate selgitustega lähtudes tänasest parimast teadmisest.

Tuumaenergia müüte ja fakte koondav e-kogumik "Tuumaenergia on ebavajalik Eestile ja kahjulik kliimale" valmis Eestimaa Looduse Fondi, Eesti Rohelise Liikumise, Rohetiigri ning Kriisiuuringute Keskuse ja mitme eksperdi koostöös. Iga müüdiga saab tutvuda vasakul olevas menüüs. E-kogumik tervikuna (pdf) on kättesaadav siin:

08.05.24 toimus tuumaenergia müütide ja faktide tutvustus ajakirjanikele, kus võtsid sõna politoloog ja ajakirjanik, Eestimaa Loodus Fondi (ELF) nõukogu liige Erik Moora, energeetikadoktor Einari Kisel, ELFi kliimapoliitika ekspert Piret Väinsalu, Eesti Rohelise Liikumise vanemekspert Madis Vasser, ELFi taastuvenergia ekspert Ingrid Nielsen, Rohetiigri nõukogu esimees Andres Veske.

Vaata pressibriifi järele:


Sisukord Sotsiaalmeedia Facebook X Youtube

Kliimamuutused.ee on kliimamuutuste põhjuseid, tagajärgi ning lahendusi põhjalikult ja teaduspõhiselt käsitlev veebiportaal Eestis. Lehte haldab Eestimaa Looduse Fond www.elfond.ee

Privaatsustingimused

Kontrastsus

Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.

Sisu suurendamine

Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.

Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.

Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.

Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.

Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.