Kliimamuutuste tagajärjel saame tunda näiteks intensiivsemaid ja sagedasemaid kuumalaineid, põudasid ja paduvihmasid ning sagenevaid metsatulekahjusid. Näeme vähem lund ja rohkem üleujutusi, sulavad liustikud ja jääkate, mille tagajärjel tõuseb merevee tase ning eraldub atmosfääri varem maapinnas lukus olnud metaani.
Need ja teised kliimamuutuse tagajärjed mõjutavad inimeste toidulauda, sunnivad rändama elamiskõlblikematesse paikadesse ning sütitavad konflikte ressursside üle ja sunnivad harjumuspärast elulaadi muutma, pannes meid senisest enam mõtlema näiteks oma tervisele, transpordivahendi ning elukoha valikule. Kliimamuutused mõjutavad loodust, see omakorda iga üksikut inimest ning selle kaudu oleme sunnitud muutma seda, kuidas ühiskonnad praegu toimivad ning kohanema kliimamuutustega.
Mõju loodusele
Kuigi kliimamuutused mõjutavad kõiki maailma piirkondi, ei ole soojenemine ja selle tagajärjed igal pool ühesugused. Sellest hoolimata sagenevad ja intensiivistuvad äärmuslikud ilmanähtused tõenäoliselt kõigis piirkondades.
Mõju ühiskonnale
Kliimamuutused mõjutavad mitte ainult loodust, vaid kogu ühiskonda, sh ka näiteks majandust ja julgeolekut.