ELF kutsub erakondade kliimadebatile 15. veebruaril kell 18 Kultuurikatlas!
Debati keskmes on kliimaseadus, mille vajadust on mitmed erakonnad oma valimisprogrammides kinnitanud. Paljudes riikides on see juba kehtestatud. Kliimapoliitika ei ole enam ammu keskkonnaküsimus, vaid ka sotsiaal- ja majandusküsimus ning suunab seda, kuhu liigub Eesti. Eesti kliimapoliitikas on aga omajagu killustatust – nii eesmärkides kui nende täitmise eest vastutamises. Kliimaeesmärgid on kirjas mitmes erinevas dokumendis, mis on omavahel vastuolus või mille sisu vananenud. Ebaselge on, kes vastutab selle eest, et kliimaeesmärgid täidetud saaksid, milline on kliimapoliitika juhtimisstruktuur Eestis või kuidas avalikkus kliimapoliitikas kaasa rääkida saab.
Kliimaseadus võib olla siin üheks abivahendiks. Uurime erakondadelt, millist kliimaseadust Eestil vaja on. Milliseid samme erakonnad plaanivad, et Eesti kliimapoliitika oleks eduka(ma)lt juhitud? Mis on kliimaseaduse sisus võtmekohad, mis aitaksid meil võetud eesmärke täita? Milliseid muudatusi peaksime tegema riigivalitsemises?
Debateerivad:
Tõnis Mölder (Keskerakond)
Helir-Valdor Seeder (Isamaa)
Riina Sikkut (SDE)
Anti Poolamets (EKRE)
Marko Kaasik (Eestimaa Rohelised)
Züleyxa Izmailova (Eesti 200)
Ando Eelmaa (Parempoolsed)
Yoko Alender (Reformierakond)
Sündmust modereerib ERRi ajakirjanik Johannes Tralla.
Jooksev info Facebookis: https://fb.me/e/2GMTE7BK6
Debatt toimub Kultuurikatlas Stalker saalis. Kohtade arv on piiratud, seetõttu saavad esimeses järjekorras sisse need, kes on end kirja pannud siin vormis: https://forms.gle/jujznA59y5ecPDFL8
Kliimaseaduse teemal saab rohkem infot veebilehelt kliimaseadus.ee.
Debatti korraldab Eestimaa Looduse Fond ja toetab Euroopa Kliima Fond (European Climate Foundation).
#kliimaseadus #kliimamuutus #kiire
Kliimamuutused.ee on kliimamuutuste põhjuseid, tagajärgi ning lahendusi põhjalikult ja teaduspõhiselt käsitlev veebiportaal Eestis. Lehte haldab Eestimaa Looduse Fond www.elfond.ee
Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.
Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.
Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.
Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.