Ootame Ida-Virumaa elanikke, ettevõtjaid ja eestvedajaid mõttevahetusele Ida-Virumaa tuleviku üle: Mõttevahetus idavirumaalastele: mida saan mina teha rohelisema maakonna heaks? 19. aprillil kl 18.00-19.45!
Kahe aasta jooksul on kokku ligi 100 inimest, sh kohalikud elanikud, panustanud, et valmiks plaan, mille järgi liikudes Ida-Virumaa rohelisemaks muutuks. See plaan on Ida-Viru roheplaan – heidame plaani tegevustele ühise pilgu ning otsime neid kohti ja tegevusi, kus igaüks saaks käed külge panna, mõnd tegevust eest vedada või pakkuda koostööd näiteks vallale või naabrile.
Kas mõtleksid pigem päikesepargi loomisele või tunned, et saaksid oma oskuste ja teadmistega panustada hoopis maakonna uue kuvandi kujundamisse? Kas oleksid valmis paati hüppama, kui sõbrad kutsuvad looma paranduskeldrit - kohta, kus iga sinu kodukoha elanik saab katki läinud asju parandada?
Kõrvale saame kuulata Kood/Jõhvi kogukonnajuhi Kadi Läätse kogemust uuendusliku kooli loomisel Ida-Virumaal. Selle üle, mida tuleb teha, et maakonna roheplaan teoks saaks, millised peavad olema esimesed sammud ja millised on ootused erinevatele osapooltele, arutlevad Märt Helmja Energiaühistust, Marek Sammul TÜ Narva Kolledžist ja teised. Ivan Sergejev rahandusministeeriumist tutvustab võimalusi kohalike algatuste rahastamiseks. Ida-Virumaa kliimanoorte eestvedaja (PwP Liit MTÜ) Julia Politševa räägib Ida-Virumaa noorte kliimakogu näitel, kuidas esialgu võimatuna ja abstraktsena näivast algatusest võivad saada alguse olulised muudatused. Õhtut aitab juhtida Siim Vahtrus.
Tule osale, et koguda mõtteid, kuidas just Sina saaksid panustada selleks, et roheplaan jõuaks paberilt tegudeks!
Palume osalemisest teada anda registreerimisvormil hiljemalt 18. aprillil 2022. Üritus toimub zoomis, lingi saadame registreerunutele vahetult enne üritust. Üritusel on sünkroontõlge.
Roheplaani sisu on koostatud kahes etapis, kus esimesena valmis 2021. aastal taastuvenergeetika ja energiatõhususe osa ning 2022. aastal ring-, bio- ja sinimajanduse osa. Kokku moodustavad nad Ida-Virumaa roheplaani. Alates 2020. aastast on roheplaani koostamises kaasa rääkinud ligi 100 inimest ja 60 organisatsiooni.
Roheplaanist rohkem: kliimadialoog.ee
Varasemad samalaadsed mõttevahetused:Roheplaani koostamist rahastasid Euroopa Kliimainitsiatiiv (EUKI), Maakondlike arengustrateegiate elluviimise toetusmeede, Ida-Virumaa Omavalitsuste Liit.
Rohkem infot: Kadri Piho, kadri@cleantechestonia.ee, telefon: 5552 5923Kliimamuutused.ee on kliimamuutuste põhjuseid, tagajärgi ning lahendusi põhjalikult ja teaduspõhiselt käsitlev veebiportaal Eestis. Lehte haldab Eestimaa Looduse Fond www.elfond.ee
Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.
Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.
Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.
Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.