Mulle avaldas muljet meie meeskond ja kogu kliimakogu protsess ise. See, kuidas me üksteisega koostööd tegime ja kuidas me ühte asja panustasime. Kui ma kliimakoguga liitusin, ei osanud ma arvata, et need inimesed suudavad mind motiveerida rääkima probleemidest ja mis peamine - leida nendele probleemidele lahendused.
Mis on Sinu elus teistmoodi või muutunud tänu kliimakogule?
Tänu kliimakogule hakkasin ma rohkem mõtlema kliima peale ja sellele, mis meist saab kui me ei alusta rohelist üleminekut. Samuti andis kliimakogu mulle motivatsiooni levitada rohkem infot kliima kohta sotsiaalmeedia kaudu, et inimesed teaksid, millised tagajärjed meie tegudel kliimale on.
Kliimakogu protsess ei ole veel täielikult lõppenud. Kogus tehtud ettepanekud on liikunud nii rahandusministeeriumisse riigihalduse minister Jaak Aabi haldusalasse õiglase ülemineku kavas arvestamiseks ning Ida-Viru Omavalitsuste Liitu maakonna strateegias arvesse võtmiseks. Milliseid tundeid, ootuseid see tekitab, kuidas näed ettepanekute mõju Ida-Viru tulevikule? Kas ja kuidas plaanid ettepanekute saatusel silma peal hoida?
Näen seda kui uusi võimalusi meie piirkonnale. Ma arvan, et nad ikka vaatavad neid ettepanekuid, võtavad vastu otsuseid ja võtavad midagi arvesse. Ma ei taha midagi ette arvata, aga mulle meeldib, et isegi peale kliimakogu lõppu me ikkagi räägime sel teemal. Mind muidugi huvitab, kuidas muutub meie piirkond tulevikus. Praegu olen ma nagu tavaline pealtvaataja, kuid edaspidi tahan ma võimalikult palju panustada oma piirkonda.
Ida-Viru noorte kliimakogu ettepanekud eesti keeles ja vene keeles.
Kliimamuutused.ee on kliimamuutuste põhjuseid, tagajärgi ning lahendusi põhjalikult ja teaduspõhiselt käsitlev veebiportaal Eestis. Lehte haldab Eestimaa Looduse Fond www.elfond.ee
Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.
Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.
Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.
Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.