Koosloomet kasutatakse üha enam erinevate tegevuste ja teenuste planeerimisel, et need oleksid realistlikud, kasutatavad, vastaksid valminuna kasutajate ootustele. Näiteks, kui planeerime katki läinud asjade parandamise töökoda, on oluline, et saaksid kaasa rääkida kohalikud inimesed, need, kes hakkavad enda katkiseid asju parandusse viima, inimesed ja organisatsioonid, kes saaksid rahaliselt ettevõtmist toetada, aga ka inimesed, keda huvitaks sellise töökoja eestvedamine. Koosloomes tegutsemine õpetab meid aru saama, kuidas teised inimesed mõtlevad, mida nad vajavad ja mis neid motiveerib ning teised õpivad sama meie kohta. See aitab “nihutada” tükid õigesse kohta pusles ning tulemus on kõigile ühtviisi nauditav. Koosloome mõte on tekitada alt-üles innovatsiooni ja luua osalejate vaheline sünergia, kus samal ajal üksteiselt õpitakse, võrgustutakse, eksperimenteeritakse.
Ida-Virumaa roheplaani koostamine ongi toimunud justnimelt võimalikult paljude sellest puudutatud osapoolte ühise tööga, nn koosloomes. Kohalike inimestega, avaliku sektoriga, ettevõtjatega, teadlastega ja teiste huvilistega on alates 2020. aastast palju kordi ühiselt arutatud, kuidas Ida-Viru maakonda rohelisemaks muuta – millised on eesmärgid ning milliste tegevustega nendeni jõuda. Esimesena koostati koosloomes taastuvenergia ja energiatõhususega seotud plaan ning siis ring-, sini- ja biomajanduse plaan. Need kaks kokku moodustavad roheplaani, kuhu sai ühise töö tulemusena kokku ligi 30 tegevust. Aprilli teises pooles, 19.04 võetakse tervikplaan koos Ida-Virumaa elanikega, ettevõtjatega, aktiivsete tegutsejatega, eestvedajatega ja kõigi teiste huvilistega ette, käiakse läbi ning mõeldakse, mida igaüks on valmis tegema selleks, et plaanist saaks teod. See on maakonna inimestega juba vähemalt kolmas arutelu alates roheplaani koostamise algusest. Rohke osavõtt on tõestus sellest, et idavirumaalastel on suur huvi enda maakonna tuleviku vastu ning ollakse valmis kaasa rääkima ja kindlasti ka eest vedama ja osalema erinevates tegevustes.Kliimamuutused.ee on kliimamuutuste põhjuseid, tagajärgi ning lahendusi põhjalikult ja teaduspõhiselt käsitlev veebiportaal Eestis. Lehte haldab Eestimaa Looduse Fond www.elfond.ee
Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.
Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.
Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.
Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.