Laupäeval, 13. augustil kell 12 toimub Eestimaa Looduse Fondi eestvedamisel Arvamusfestivali Energiapöörde alal arutelu “Quo vadis, energiapööre?”.
Arutelu üks panelistidest on Tallinna linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski. Küsisime temalt, mis ta arvab, kas ja kust peaks esmajärjekorras energiakokkuhoiuga Eestis alustama:
“Arvestades seda, kui vähe on meil aega, et viia oma elukorraldus kooskõlla planetaarsete piiridega, ei ole meil luksust läheneda sektoritele ükshaaval. Kui peab valima, siis ühiskondliku tähelepanu keskpunkti asetaksin hoonestu, mis on ühelt poolt Eesti suurimaid emiteerijaid, aga samal ajal on meil vajalikud tehnoloogilised lahendused, et seniseid dekarboniseerimise tegevusi hüppeliselt skaleerida.”
Arutelu keskendub energiapiisavusele ning küsib muuhulgas, kas tahame vaid tehnilist energiapööret või sisulist? Kas energiavajadust peab vähendama efektiivsus või piisavus? Milline on Eestile piisav energiakogus? Mille jaoks meil on mõtet energiat toota? Kuidas suhestuvad omavahel heaolu ja energiatootmine, kui tootmine ja tarbimine peavad vähenema? MIllest oleme valmis loobuma üksikisikuna, millest ühiskonnana, millest kogukonnana?
Küsimustele otsivad arutledes vastuseid Fridays for Future Eesti eestvedaja ja kodanikuaktivist Kertu Birgit Anton, Tallinna linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski, LHV panga majandusanalüütik Kristo Aab ning põllumajandustootmise kontserni Agrone OÜ juhatuse liige Margus Muld.
Arutelu veab ERRi ajakirjanik Jüri Muttika.
Arutelu korraldab Eestimaa Looduse Fond ja see toimub Energiapöörde alal. Ala asub platsil nr 17, vt Arvamusfestivali ala kaarti.
Loe lisaks:
Kliimamuutused.ee on kliimamuutuste põhjuseid, tagajärgi ning lahendusi põhjalikult ja teaduspõhiselt käsitlev veebiportaal Eestis. Lehte haldab Eestimaa Looduse Fond www.elfond.ee
Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.
Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.
Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.
Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.