Euroopa Liit suunab liikmesriikidesse miljardeid, et aidata kaasa kliimakriisiga toimetulekule ja kliimamuutusele vastupidavamate ühiskondade loomisele. Küll aga nõuab pikaajaline vaade kliimakindlale tulevikule üksjagu muutusi. Kuidas siis ikkagi ebamugavana näivates muutustes kokku leppida nii, et miljardid liiguksid kliimamuutusele vastupidavamate ühiskondade kujundamiseks vajalikesse tegevustesse, mitte näiliseks mudimiseks ja rohepesuks? Ja mida saavad keskkonnaühendused selleks teha?
Selles heas seltskonnas tuleb juttu näiteks :
millised sekkumised on kliimakindlama tuleviku poole liikumiseks vajalikud ja võimalikud ning kuidas raha suunamisega üleminekutele kaasa aidata?
milliseid probleeme näevad keskkonnaühendused taaste-, ühtekuuluvus- ja õiglase ülemineku fondide raha kasutamise kavandamises Eestis?
mida tähendab Euroopa Komisjoni taksonoomia, millised kohustused see riikidele, aga ka muutusteks vajalike projektide algatajale kaasa toob ja millised on võimalused kogu ühiskonnas rohepööret palju kindlakäelisemalt juhtida?
kuidas mõtestada keskkonnakestlikkuse ja kliimakindluse põhimõtteid investeeringute kavandamisel?
Vestlust juhib Maris Jõgeva Eestimaa Looduse Fondist. Arutelu toimub Zoomi keskkonnas.
Osalemiseks pane end palun hiljemalt esmaspäeval, 20. 12 kirja SIIN.
Lingi arutelule saadame samal päeval varem.
Sündmus on leitav ka Facebookist.
Sündmust korraldab Eestimaa Looduse Fond ning toetab European Climate Foundation.
Kliimamuutused.ee on kliimamuutuste põhjuseid, tagajärgi ning lahendusi põhjalikult ja teaduspõhiselt käsitlev veebiportaal Eestis. Lehte haldab Eestimaa Looduse Fond www.elfond.ee
Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.
Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.
Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.
Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.