Eriliselt soojad olid aasta kolm esimest ning kaks viimast kuud, mis olid normist tunduvalt soojemad. Kui jaanuar, veebruar, märts ja november oli aastate keskmisest 3-4 °C soojemad, siis detsember oli normist 5 °C soojem.
Mõnes ilmajaamas, kus vaatluste rida on peaaegu sajandi pikkune, pole varem nii sooja aastat varem esinenud. Sellisteks jaamadeks on näiteks Tallinn ja Võru. Tallinnas oli aasta keskmine õhutemperatuur 7,5 °C (norm 5,9 °C) ning alates 1920. aastast pole varem nii sooja aastat esinenud. Kõige jahedam on Tallinnas olnud aga 1942. aasta, mil aasta keskmine õhutemperatuur oli vaid 2,6 °C. Samuti Võrus pole varem nii sooja aastat olnud – 2015. aasta keskmine õhutemperatuur oli 7,6 °C (norm 6,1 °C). Kõige jahedam aasta on Võrus olnud 1956, mil aasta keskmine õhutemperatuur oli 3,3 °C. Kahjuks pole Võrus vaatlusandmeid perioodil 1940-1944.
Kõige soojem oli möödunud aasta Vilsandil, kus aasta keskmine õhutemperatuur oli 8,8 °C (norm 7,1 °C). Peaaegu 150 aasta pikkuses vaatlusreas, milles küll esineb mõningaid andmelünki, on see kõige soojem aasta. Kõige jahedam on Vilsandil olnud 1871. aasta, mil aasta keskmine õhutemperatuur oli 2,4 °C.
Ka Tartu poolteise sajandi pikkuses vaatlusreas pole nii sooja aastat varem olnud. Tartu aasta keskmine õhutemperatuur oli 7,4 °C (norm 5,8 °C). Kõige jahedamad on Tartus olnud 1867. ja 1875. aasta, mil aasta keskmine õhutemperatuur oli 2,4 °C.
Allikas: Riigi ilmateenistus
Kliimamuutused.ee on kliimamuutuste põhjuseid, tagajärgi ning lahendusi põhjalikult ja teaduspõhiselt käsitlev veebiportaal Eestis. Lehte haldab Eestimaa Looduse Fond www.elfond.ee
Käesoleval veebilehel on võimalik muuta sisu kontrastsust, et lugemist hõlbustada.
Sisu suurendamiseks soovitame kasutada veebilehitsejale sisseehitatud funktsionaalsust: hoidke all Ctrl klahvi (OS X operatsioonisüsteemis Cmd klahvi) ja vajutage samal ajal + või - klahvi.
Teine mugav võimalus on kasutada hiirt: hoidke all Ctrl klahvi ja samal ajal liigutades hiire kerimisrulli. Tagasi normaalsuurusesse saab, kui vajutada samaaegselt Ctrl ja 0 klahvile.
Kõik enamlevinud operatsioonisüsteemid sisaldavad seadeid ekraanil esitatava sisu suurendamiseks.
Windows 7’s leiad programmi nimega Magnifier, kui vajutad all vasakul “Start” menüü nupule, trükid Magnifier (piisab juba mõnest esimesest tähest) ja vajutad Enter. Avaneb väike aken, milles on kõik on suurendatult. Vaikimisi jälgib programm hiire kursori asukohta. Windows XP’s leiad Magnifier’i kui liigud Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier.
Apple arvutitel tuleb suurendamise kasutamiseks navigeerida järgnevalt: Apple menüü > System Preferences > Accessibility (või Universal Access) > Zoom.